
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 13.2 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Channel Type | Synchronous |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 11 ns |
| Rise Time | 16 ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Logic Voltage | 1 V, 2 V |
| High Side Voltage | 35 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Stock: 806
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42787
Ext.Price$0.42787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42787 | $0.42787 |
| 10 | $0.32755 | $3.27550 |
| 50 | $0.27510 | $13.75500 |
| 100 | $0.23105 | $23.10500 |
| 500 | $0.17596 | $87.98000 |
| 1000 | $0.16102 | $161.02000 |
